You Have 1 Item in your Cart. Price is $199

ASR co to jest ? naprawa, serwis

  • ASR naprawa, serwis
  • ABS naprawa serwis

Jest to system kontroli trakcji który wyposażony jest prawie każdy samochód zjeżdżający z taśmy produkcyjnej. Jego najważniejszą funkcją jest ochronienie kół przed ślizganiem się kół napędzanych w momencie : ruszania, podjeżdżania pod górki, przyspieszaniu na zakrętach.

Jak dziala system ASR?

Jak pracuje system ASR można powiedzieć, że analogicznie do ABS jednak w nowoczesnych autach jest ulepszeniem systemu ABS, który jest kompatybilny i współpracujący z ASR? i posiadają tę samą centralkę elektroniczną. Błyskawicznie analizowana prędkość obrotowa kół. W momencie kiedy jest różnica pomiędzy prędkością kół napędzanych i nienapędzanych i zostają przekroczone ściśle określone parametry, automatycznie ASR zmniejsza moment napędowego na koła napędzane. Najbardziej zaawansowane systemy ASR korzystają z układu hamulcowego, a to bardzo podnosi skuteczność działania systemu.

Tagi

Układ ASR steruje również pracą silnika i nie ma na to wpływ kierujący. Producenci stosują w niektórych samochodach rozwiązanie z dodatkową przepustnicą, w bardziej zaawansowanych układach elektroniczny, dodatkowo jest czujnik położenia pedału przyspieszania. W silnikach wysokoprężnych zmniejszenie momentu obrotowego występuje przez zminimalizowanie ilości paliwa dostarczanego przez pompę. W chwili kiedy musi nastąpić drastyczne zmniejszenie momentu obrotowego silnika, dochodzi do odłączenie zapłonu . Aby redukcja momentu obrotowego przebiegało łagodniej, stosowane jest zmniejszanie kąta wyprzedzenia zapłonu.

asr system, system asr, kontrola trakcji, układ asr, asr esp, esp asr, system kontroli trakcji, asr w samochodzie, abs asr, abs asr esp, abs esp asr, system esp, esp w samochodzie, asr a esp, układ abs, system abs