You Have 1 Item in your Cart. Price is $199

Wymiana panewek wału korbowego

ALFA ROMEO, AUDI, BMW, CITROEN, DACIA, FORD, HONDA, JEEP, KIA, MAZDA, MERCEDES, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT, SKODA, TOYOTA, VOLKSWAGEN, VOLVO

W poszczególnych samochodach usterki panewek wału silnika to zgroza wielu kierowców. W chwili kiedy panewka się wyeksploatuje i okręci, można już liczyć się z kosztem kupna nowego silnika. Jeżeli pojedziesz do warsztatu samochodowego w Markach to wymiana panewek przed samą awarią jest prawie tak prosta jak wymiana klocków hamulcowych. Dla zwykłego kierowcy zdiagnozowanie zużytych panewek w idealnym momencie jest niemożliwe. Doświadczony mechanik samochodowy wychwyci delikatne obrócenie się panewki na wale korbowym , łączy się to z delikatnym stukaniem w zależności z jaką prędkością jedziemy.

W chwili awarii panewki to urwanie korbowodu z miksowanie silnika. Kiedy korbowód ukręca się bez wcześniejszych oznak, psuje się karter silnika i miska olejowa, a zawartość silnika razem z olejem wypada na ulicę razem z olejem . Można powiedzieć że przypomina to sałatkę olejową z naszego silnika. Silniki nie które modele francuskich i niemieckich aut sygnalizują awarię panewki i jeśli ktoś od razu pojedzie do warsztatu może zdążyć przed awarią ostateczną i pełna destrukcją silnika.

Zawsze lepiej wymienić panewkę niż robić remont silnika lub kupować nowy silnik. W momencie kiedy silnik 1.5 dCi zaczyna walić, przeważnie nie mamy szans na tanią naprawę. Mechanik samochodowy w warsztacie musi wymienić cały wał korbowy, a to jest nieopłacalne, lepiej jest poszukać na szrocie na aukcjach, czy innych portalach silnika. Więc jaka jest najlepsza forma zadbania o sprawny silnik. Najlepiej porozmawiać z mechanikiem dobrym mechanikiem i on powie co ile najlepiej wymienić panewki. Komplet panewek można kupić już za około 100 zł - 200 zł. Jadąc do warsztatu musimy liczyć się z kosztem od 100 zł - 600 zł w zależności czy trudno się dostać do niej. To zależy od modelu silnika samochodowego. Jeżeli mamy silnik 1.5 dCi, i zadbamy w odpowiednim momencie o panewki to możemy liczyć kolejne 100 tys. km, naszym samochodem.