You Have 1 Item in your Cart. Price is $199

Tarcze hamulcowe

  • Koszt wymiany tarczy hamulcowej zapraszamy do kontaktu
  • Tarcza hamulcowa

Tarcza hamulcowa jest główną częścią hamulca tarczowego. W samochodach są one wykonane najczęściej z żeliwa. To jedna z najważniejszych części układu hamulcowego. Tarcza hamulcowa jest przymocowana do piasty koła. Wciśnięcie pedału hamulca powoduje, że hydrauliczny system tłoków napiera na zaciski klocka dociskając je do tarczy z siłą proporcjonalną do mocy wciśniętego pedału. Przekształcenie energii kinetycznej w energię sił tarcia i energię cieplną umożliwia proces hamowania.

ALFA ROMEO, AUDI, BMW, CITROEN, DACIA, FORD, HONDA, JEEP, KIA, MAZDA, MERCEDES, MITSUBISHI, NISSAN, OPEL, PEUGEOT, RENAULT, SEAT, SKODA, TOYOTA, VOLKSWAGEN, VOLVO

 

  • Tarcze hamulcowe... +

    Częste hamowanie stopniowo zużywa klocki i tarcze hamulcowe. Zużyte tarcze hamulcowe powodują drgania kierownicy, niepokojące dźwięki podczas jazdy i hamowania, a także mogą prowadzić do przegrzewania układu hamulcowego. Efektem zużytych tarcz hamulcowych jest wydłużenie się drogi hamowania. Zużyte tarcze mogą również stwarzać zagrożenie na drodze, poprzez ściągania pojazdu na jedną stronę.

    Sprawnie działający układ hamulcowy to klucz do bezpiecznego poruszania się samochodem po drodze. Aby cieszyć się pełnym komfortem podczas jazdy, niezwykle istotna jest regularna kontrola elementów układu hamulcowego. Każda wymiana klocków hamulcowych powinna wiązać się ze sprawdzeniem stanu tarcz hamulcowych. Zużyte tarcze należy niezwłocznie wymienić.